WYDARZENIA

 

 

24
CZE 2017
Piknik Rodzinny 2017 - zwieńczenie całorocznej pracy dzieci, rodziców i kadry naszego przedszkola. Było super!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15
CZE 2017
W poniedziałek odbył się u nas "Dzień sportu". Rano dzieci zebrały się na placu zabaw, gdzie czekały na nich przygotowane przeróżne zadania sportowe. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8
CZE 2017
2 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty z udziałem psa, pt " Bezpieczne dziecko".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8
CZE 2017
W teatrzyku główna bohaterka " Księżniczka Ewelinka" rozpieszczana przez rodziców wybierała do jedzenia tylko słodycze. Na ratunek przyszedł dopiero "Król Witaminek"...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5
CZE 2017
1 czerwca ponownie gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków.  Tym razem był to koncert muzyki z Peru. Pojawiła się gitara indiańska. Dzieci mogły posłuchać etnicznych instrumentów z Peru 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31
MAJ 2017
Nasi reprezentanci na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej spisali się dziś na medal! Kornelko, Maciusiu gratulacje i wielkie brawa za odwagę i piękne wykonania! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25
MAJ 2017
Mama jest jak słońce, które grzejąc w dni gorące - sprawia, że ożywa wszystko, tak jak mama, gdy jest blisko. Tata jest jak księżyc w pełni, który nawet w środku nocy tworzy jasność w samej czerni, gotów zawsze do pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15
MAJ 2017
11 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żyrardowie. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, poznały wyposażenie i sprzęt...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26
KWI 2017
W naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. "Hizpania "Ole" , tym razem dzieci obejrzały pokaz tańca Flamenco oraz mogły zagrać na instrumentach perkusyjnych Hiszpańskie rytmy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26
KWI 2017
W dniu dzisiejszym Przedszkolaki miały okazje poznać niesamowicie piękne i przyjazne króliczki Teddy. Dzieci dowiedziały się jak się nazywają, czym się odżywiają i jak bardzo są spokojne :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6
KWI 2017
U nas w przedszkolu zawsze coś się dzieje, tak było i dzisiaj. Postanowiliśmy, że dziś nasze przedszkolaki zaprosimy do przedszkolnego kina!! Eekran, rzutnik, bajka i seans gotowy...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21
MAR 2017
21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny dzieci uroczyście przywitały nową porę roku. Od samego rana odbywały się zabawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20
MAR 2017
Dzieci w naszym przedszkolu po raz kolejny uczestniczyły w cudownym i wyczekiwanym wydarzeniu. Muzycy tym razem zaprezentowali nam grę na fagocie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13
MAR 2017
Dziś nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk ze Studia Artystycznego Arlekin. Wesoła i ciepła bajka opowiadała o tym, że nie warto być nieśmiałym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8
MAR 2017
3 marca wybraliśmy się do Galerii Instrumentów Folkowych w Grodzisku Mazowieckim, gdzie mogliśmy obejrzeć jedyny w Polsce i Europie zbiór instrumentów folkowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27
LUT 2017
Luty w naszym Przedszkolu kończy się radośnie i zabawnie. Tym razem na koncercie dzieciom znakomicie umilały czas dźwięki harfy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24
STY 2017
Na ostatnim koncercie edukacyjnym pt. "Rytm i melodia" poznawaliśmy wygląd oraz brzmienie niezwykłych instrumentów. Usłyszeliśmy bardzo głośny gong, dzwonki i ogromny ksylofon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22
STY 2017
Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami. Te laurki pełne kwiatków, są dla wszystkich babć i dziadków. A dziadkowie wraz z babciami już czekają przed domami. Patrzą w dal, wystrojeni na bal...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18
STY 2017
Dzisiaj odwiedziła nas pani redaktor Agata Michalak z radia Victoria, aby nagrać z nami wywiad nt. Kubusia Puchatka. Pani pytała nas o wygląd Kubusia i o jego zwyczaje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23
GRU 2016
Przed Świętami odbyliśmy w naszym przedszkolu cykl spotkańwe wszystkich grupach: dla dzieci i ich rodziców. Występy maluchów, świąteczne karaoke i warsztaty z tworzenia ozdób choinkowych to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez kadrę...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19
GRU 2016
Nareszcie przybył do naszej placówki Mikołaj z prezentami. Opowiedział nam wesołą historyjkę, potem z zaczarowanego worka wyjął dla nas prezenty...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15
GRU 2016
Ubraliśmy już choinkę oraz upiekliśmy pierniczki. Teraz z niecierpliwością czekamy na Mikołaja i prezenty! Święta tuż, tuż...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29
LIS 2016
W dniu 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły z domu swojego ulubionego pluszaka.. Poznawaliśmy różne bajkowe misie i słuchaliśmy piosenek. Na koniec zjedliśmy misiowe ciasteczka i zrobiliśmy sobie zdjęcie jako miś.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21
LIS 2016
Z cyklu Koncerty Edukacyjne gościła u nas "Jesienna piosenka" zagrana m.in. na kontrabasie. Chętni mieli okazję również spróbować swoich sił na tym ogromnym instrumencie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18
LIS 2016
Jak co roku w listopadzie w przedszkolu "Pozytywka" odbył się Bal Dyni. Dzieci przebrały się na pomarańczowo, a sala przedszkolna zamieniła się w Dyniolandię, w której odbywały się różnorodne zabawy...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27
PAŹ 2016
W tym tygodniu odbyły się uroczystości przedszkolne w dwóch grupach: "Dzwoneczkach" i "Wiolinkach". Były śpiewy, wierszyki i tańce. Na zakończenie dzieci zostały pasowane na przedszkolaka a z tej okazji otrzymały piękne dyplomy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25
PAŹ 2016
W dniu dzisiejszym odwiedził nas w przedszkolu tata Makarego, Pan Kamil Ogrodnik, który z zawodu jest Leśniczym. Opowiedział nam o zwierzętach mieszkających w lesie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4
PAŹ 2016
Nasze przedszkole odwiedził dziś teatrzyk z przedstawieniem pod tytułem "Zuzia w czarodziejskiej krainie". Gdy poznaliśmy Zuzię i jej rodzinę. okazało się, że dziewczynka wcale nie chce iść do przedszkola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29
WRZ 2016
Miło nam poinformować, że nasze przedszkole nawiązało współpracę z Fundacją Muzyka Świata z Łodzi, która organizuje koncerty edukacyjne dla dzieci. Pierwszy koncert odbył się 26 września pt. „Żegnaj lato na rok”. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23
SIE 2016
Dziś do przedszkola Pozytywka zawitało 5 kotków ich przyjaciel piesek jamnik. Właściciele zwierząt opowiadali, jak należy opiekować się tymi domowymi zwierzakami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18
SIE 2016
Tym razem nasze przedszkole odwiedziła papużka o imieniu Gapa. Razem ze swoja opiekunką podróżuje po Polsce i przybliża dzieciom tematykę ptaków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29
LIP 2016
Nasze przedszkolaki wybrały się z wycieczką do Wesołej Zagrody w miejscowości Drybus. Następnie przywitał nas właściciel, który oprowadził nas po Zagrodzie opowiadając nam o mieszkających tam zwierzątkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17
CZE 2016
16 czerwca grupa Nutki udała się na wycieczkę do CK w Błoniu na koncert filharmoniczny. Wysłuchaliśmy utworów granych na pianinie i skrzypcach oraz śpiewu operowego. Po koncercie dzieci mogły poszaleć na pobliskim placu zabaw w Parku Bajka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13
CZE 2016
Cała Pozytywka bawiła się na pikniku rodzinnym  Było przedstawienie dla dzieci przygotowane przez rodziców, zabawy, grill i wiele innych atrakcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10
CZE 2016
To był dzień pełen niespodzianek! Ukryty skarb, gry i zabawy po angielsku, śpiewanie piosenek oraz tańce!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25
MAJ 2016
Nasze przedszkole odwiedził Pan z bardzo tajemniczym instrumentem. Na początku instrument schowany był w czarnym pudelku zwanym futerałem...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28
KWI 2016
W ramach spotkań z cyklu "Poznajemy zawody" zaproszone zostały do nas panie fotografki z Fotolandii. Opowiadały dzieciom o zawodzie fotografa i o sprzęcie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14
KWI 2016
W dniu 12 kwietnia nasze przedszkolaki wyruszyły z odwiedzinami do pobliskiego schroniska dla bezdomnych piesków...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16
MAR 2016
Do naszego przedszkola wielkimi krokami zbliża się wiosna! W tym roku przyprowadziła ze sobą milusie kaczuszki i zadziorne kurczaczki. Pisklęta wraz ze swoją opiekunką, przyjechały się z nami zaprzyjaźnić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10
MAR 2016
8 marca nasze przedszkole gościło trąbkę. Wysłuchaliśmy pięknego brzmienia tego instrumentu przy akompaniamencie gitary. Duet zagrał znane piosenki "Żabka" oraz "Głowa, ramiona.."!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10
LUT 2016
Pożegnaliśmy karnawał hucznym balem. W Ostatki, 9 lutego, do bram przedszkola zawitały królewny, piraci, ninja, supermeni, wróżki, pszczółki i inne postacie ze świata bajek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5
LUT 2016
„Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek.” Dzieci z Pozytywki zabrały się więc do pracy i od rana przygotowywały pyszne faworki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3
LUT 2016
W naszym przedszkolu ferie upływają w atmosferze bajek, balów i teatrzyków. Rozpoczęliśmy 2 lutego przedstawieniem Calineczka...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1
LUT 2016
Przedszkolaki przygotowywały się do tych uroczystości bardzo skrupulatnie: zaproszenia, prezenty i próby występów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23
GRU 2015
"W świątecznym nastroju, z uśmiechem radości, witamy w przedszkolu, przybyłych dziś gości"... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20
GRU 2015
W naszym przedszkolu gościliśmy uczennicę szkoły muzycznej panią Elę, która doskonali się w grze na saksofonie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3
GRU 2015
3 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, który wyczekiwany jest każdego roku...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30
PAŹ 2015
Spektakl w naszym przedszkolu "Nie to złoto, co się świeci" z aktywnym udziałem dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17
WRZ 2015
W dniu 14 września do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście: pani i pan policjant. Ubrani byli w niebieskie mundury, a przy sobie mieli różne przedmioty konieczne do wykonywania zawodu. Pan policjant pokazał nam pistolet, gaz, kajdanki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20
SIE 2015
W naszym przedszkolu w wakacje realizowany był projekt "Woda". Dzieci poznawały właściwości wody poprzez eksperymenty, różne zabawy, wykonywały różnorodne prace plastyczne. Na koniec dzieci same przebrały się za kropelki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30
LIP 2015
Wspaniały pokaz z niezwykle przyjazną jaszczurką. Odwiedziła nas Agama brodata wraz ze swoją opiekunka z ZOO w Płocku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 2
  CZE 2015
  1 czerwca to Dzień Dziecka. W "Pozytywce" występy dzieci, zabawy muzyczne, pokaz szalonych fryzur, ognisko :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 15
  KWI 2015
  Wiosenne spotkanie dzieci i rodziców. Z tej okazji dzieci przygotowuja wiosenny recital piosenek oraz przedstawienie "Rzepka".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 27
  MAR 2015
  Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa! I to od samego poniedziałku :) Sala zabaw dla dzieci - www.ucieszkowo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 27
  MAR 2015
  Nowy miesiąc, więc czas poznać kolejny instrument. W marcu nasze przedszkolaki mogły posłuchać pięknych dźwięków saksofonu.

 

 

 

 

 

 

 • 5
  LUT 2015
  Audycja muzyczna z dziećmi odbyła się 5 lutego 2015. Audycję przeprowadził Arkadiusz Nalej, absolwent PSM II st. w Żyrardowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 22
  GRU 2014
  Dla dzieci z rodzicami. A w programie kolędowanie, występy, wspólne zabawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 21
  GRU 2014
  W grudniu w naszym przedszkolu dzieci poznały nowy instrument - gitarę elektryczną. Gitarzysta - pan Sławomir - omówił zasadę działania gitary, a przy pomocy "efektów gitarowych" pokazał jak można czarować świat różnymi dźwiękami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 13
  GRU 2014
  Z okazji Mikołajek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru „Pinokio”, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem „ Czerwony Kapturek”. .

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym dziale publikujemy zdjęcia i nagrania video z różnych imprez, wycieczek, audycji i innych wydarzeń w naszym przedszkolu :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


bottom